Części do wózków widłowych

Części do wózków Linde i innych

Wymienne części do wózków Linde

Jednymi z najważniejszych urządzeń znajdujących się w halach magazynowych, produkcyjnych i innych centrach logistycznych są wózki widłowe, popularnie nazywane widlakami. Niestety tak samo jak wszystkie inne urządzenia mechaniczne, także wózki widłowe niestety się psują. W takim wypadku potrzebne okazują się części do wózków Linde czy części zamienne Clark. Do najczęściej wymienianych części zamiennych zaliczają się widły, filtry, komponenty elektryczne czy też opony. Niestety w większości przypadków części zamienne są dość drogie w związku z tym, warto poszukać sprawdzonego dostawcy takich komponentów.

W przypadku wózków widłowych zwykle potrzebne są nie tylko części do wózków BT, które się zużywają jak opony, filtry, baterie. To także elementy mechanicznych awarii, takie jak fotele operatora, komponenty elektryczne czy też wiele innych części. Niestety usterek, które mogą wystąpić tak, jak w samochodach jest bardzo dużo.

Jak zmniejszyć koszty?

Jednym z bardzo często używanych rozwiązań jeżeli chodzi o zakup części do wózków widłowych Mitsubishi , jest kupno części używanych. To rozwiązanie w niektórych przypadkach pozwala zaoszczędzić całkiem spore ilości pieniędzy. W przypadku niektórych modeli wózków widłowych czy też pewnego rodzaju części może być to nawet przeszło 30%. Niektóre uszkodzone części do wózków Jungheinrich można regenerować. Niestety trzeba liczyć się z faktem, że części proces regeneracji na dłużej wyłączy wózek z użytkowania, ponieważ składa się z 3 etapów zamiast dwóch. Część trzeba wymontować, zregenerować, a dopiero później zamontować, zamiast tylko wymontować i zamontować nową. Należy także zwrócić uwagę, że korzystanie z części używanych niesie ze sobą spore ryzyko trafienia na element już wyeksploatowany. W takim wypadku szybko zajdzie konieczność zajęcia się tą samą usterką ponownie i poniesienie dodatkowych kosztów.
Największą obawą większości osób chcących oszczędzić pieniądze na częściach zamiennych jest ich jakość. W większości przypadków części używane pochodzące od uznanych producentów będą o wiele lepsze niż ich chińskie odpowiedniki. Oczywiście w niektórych przypadkach jak hamulce czy inne systemy bezpieczeństwa nie można oszczędzać i trzeba montować części nowe, oryginalne z wysokiej półki.

Tagi: , , , ,