Części do wózków widłowych

Części do wózków widłowych Mitsubishi

Zapasowe części do wózków widłowych Mitsubishi

Wózek widłowy jest niezmiernie przydaną maszyną w każdym magazynie. Niezależnie czy jest to wielka hala, w której odbywa się dystrybucja towarów do konkretnych sklepów, czy też niewielki magazyn w samym punkcie handlowym. Niestety wózki czasami odmawiają posłuszeństwa i wtedy warto mieć pod ręką podzespoły zamienne. Części do wózków widłowych Mitsubishi można kupić w bardzo wielu miejscach, w tym w Internecie. Poniżej podajemy co najczęściej psuje się w tego typu pojazdach i jakie elementy powinniśmy mieć na zapas.

Żarówki i bezpieczniki

Jeżeli posiadany przez nas wózek ma możliwość jazdy po drodze publicznej (homologacja), koniecznie zaopatrzmy się w zestaw zamiennych żarówek oraz bezpieczników. Nigdy nie wiadomo kiedy któraś z nich się przepali, bądź z powodu zwarcia uszkodzeniu ulegnie zabezpieczenie. Wśród części do wózków Hyster możemy znaleźć też zapasowe przekaźniki, które także mogą ulec zużyciu lub przepaleniu podczas intensywnych prac. Wymiana jest bardzo prosta i szybka, warto więc mieć tego typu części pod ręką, a nie zaliczymy żadnych przestojów w pracy.

Zapasowy akumulator

Niezależnie czy posiadamy wózki elektryczne czy spalinowe, każdy z nich wyposażony jest w akumulator. Ten z czasem ulega zużyciu i osłabnięciu, co może utrudnić rozruch silnika. Bądź – w przypadku wersji w pełni elektrycznej – całkowicie uziemić maszynę. Części zamienne Clark, w tym nowe akumulatory, znajdziemy bez problemu w szerokiej sieci krajowego dystrybutora. Dobrym zwyczajem jest posiadać przynajmniej jedną zapasową baterię na kilka maszyn.

Hydrauliczne części do wózków Mitsubishi

Dochodzimy w końcu do układu hydrauliki. Oprócz konieczności posiadania dodatkowego płynu stosowanego w ww. układzie, warto mieć też inne elementy robocze. Są to węże gumowe, zawory bezpieczeństwa, czujniki ciśnienia i tak dalej. Czasami awaria niewielkiego czujnika jest w stanie wyłączyć z pracy cały wózek. Kupując części do wózków Linde zaopatrzmy się więc w te elementy hydrauliki, które znane są z częstych usterek. Dzięki temu, gdyby do jakiejkolwiek awarii doszło, szybko przywrócimy sprzęt do pełnej sprawności.

Tagi: , , ,